top of page

Polskie Tańce Narodowe - historia opowiedziana w Żyrardowie.

Polskie Tańce Narodowe - prelekcja o niematerialnym dziedzictwie narodowym i kulturowym jakim są Polskie Tańca Narodowe. Wykład wyprodukowany w ramach projektu: "Polski taniec narodowy ku pamięci Żyrardowskich Bohaterom w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r." dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej'' #wiktoria1920. Projekt uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Żyrardowa - Pana Lucjana Chrzanowskiego. Warsztaty poprowadzi dwukrotny Mistrz Polski w Polskich Tańcach Narodowych, dyrektor Szkoły Tańca i Sztuki Baletu MASH ART Pan Grzegorz Maślanka. Prelegent: dr Tomasz Nowak Choreografia: Grzegorz Maślanka Tancerze: Marta Żabka, Grzegorz Maślanka Partnerami projektu są: Centrum Kultury w Żyrardowie Fundacja Herbu Ostoja Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie Muzeum Mazowsza Zachodniego"Polski taniec narodowy ku pamięci Żyrardowskich Bohaterom w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r." to warsztaty polskich tańców narodowych skierowane do mieszkańców Żyrardowa. Warsztaty połączone z prelekcjami o: Żyrardowskich Bohaterach w Bitwie Warszawskiej, Tańcu Polskim jako nośniku polskiego charakteru, tożsamości kulturowej i narodowej. Celami projektu jest upowszechnienie wiedzy nt. BW 1920r., Bohaterów Żyrardowskich, którzy wzięli w niej udział, a także podkreślenie funkcji tańca, jaką pełnił w okresie, gdy Polska walczyła o swoją niepodległość. Warsztaty tańców polskich są skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych a także seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami będą realizowane w Żyrardowie, a ich efektem końcowym będzie pochód ku czci Bohaterom BW 1920r. ulicami miasta i prezentacja tańców polskich na głównym placu miejskim.

107 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page