top of page

Dziadek do orzechów - spektakle dla szkół i przedszkoli!

Już 27 stycznia odbędą się dwa spektakle Dziadka do orzechów w reżyserii i choreografii Grzegorza Maślanki do muzyki Piotra Iljicza Czajkowskiego w wykonaniu Uczniów Szkoły Tańca i Sztuki Baletu MASH ART!

Dwa spektakle dla przedszkoli i szkół! Zapraszamy na godzinę 10:00 i 12:30!
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury w Żyrardowie i na Biletyna.pl już od 16 stycznia br."Dziadek do orzechów”

Spektakl baletowy, I akt,  Czas trwania: 80 min - bez przerwy Obsada: Ucznie Szkoły Tańca i Sztuki Baletu MASH ART w Żyrardowie. Muzyka: Piotr Ilijicz Czajkowski Reżyseria i choreografia: Grzegorz Maślanka Kostiumy: Grzegorz MaślankaWigilijne wieczory bywają bardzo magiczne - tak też było w domu Klary, gdy niespodziewanie na przyjęciu rodzinnym pojawił się tajemniczy gość.

Zebrani szybko zorientowali się, że jest to Drosselmeyer - znany wszystkim Czarodziej, a przede wszystkim wujek Klary. Kochał Klarę nad życie i zawsze przygotowywał dla niej niespodzianki! Tak też było i tym razem! Jego magiczna różdżka ożywiła prezenty, ozdoby choinkowe zaczęły tańczyć! Gdy wszyscy goście poszli spać, a na zegarze wybiła godzina dwunasta z zakamarków wypełzły myszy. Opanowały sały salon a z bałaganu zrobiły tron dla swojego Króla. Jako potężny i stary Król nie miał całego uzębienia, ale posiadał berło i mysią koroną. Klara słysząc hałas przebudziła się i widząc mysie harce, schowała się za choinką. Zapomniała o Dziadku do orzechów, który stał się łupem Króla Myszy. Łzy Klary ożywiły Ołowianych Żołnierzy, które wkroczyły do akcji! Rozpoczęła się prawdziwa walka dobra ze złem. Czy Żołnierze ocalą Dziadka do orzechów? Czy Klara będzie bezpieczna? A może to Król Myszy zwycięży i uwięzi Klarę? Przekonajcie się sami przychodząc na nasz spektakl! (tekst: Grzegorz Maślanka).
79 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page