top of page

Darmowe warsztaty Polskich Tańców Narodowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów!

Szanowni Państwo już dzisiaj otwieramy zapisy na darmowe warsztaty Polskich Tańców Narodowych, które będą realizowane w ramach projektu: "Polski taniec narodowy ku pamięci Żyrardowskich Bohaterom w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r." dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej'' #wiktoria1920. Projekt uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Żyrardowa - Pana Lucjana Chrzanowskiego. Warsztaty poprowadzi dwukrotny Mistrz Polski w Polskich Tańcach Narodowych, dyrektor Szkoły Tańca i Sztuki Baletu MASH ART Pan Grzegorz Maślanka!

Zajęcia będą odbywały się w terminie: 14.09.2020 r. - 16.10.2020 r.

Miejsce: dzieci i młodzież - w szkołach, dorośli i seniorzy w Resursie.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

Ilość miejsc jest ograniczona.


Zapisy dla dorosłych i seniorów poprzez poniższy system zapisów: https://forms.gle/9Hdk9yi6Tw4iw7vE6


Zgłoszenia klas dziecięcych i młodzieżowych będą realizowane przez dyrektorów poszczególnych placówek.


Dodatkowe informacje: biuro@szkolazyrardow.pl, +48 536 400 064Partnerami projektu są:

  • Centrum Kultury w Żyrardowie

  • Fundacja Herbu Ostoja

  • Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie

  • Muzeum Mazowsza Zachodniego


"Polski taniec narodowy ku pamięci Żyrardowskich Bohaterom w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r." to warsztaty polskich tańców narodowych skierowane do mieszkańców Żyrardowa. Warsztaty połączone z prelekcjami o: Żyrardowskich Bohaterach w Bitwie Warszawskiej, Tańcu Polskim jako nośniku polskiego charakteru, tożsamości kulturowej i narodowej. Celami projektu jest upowszechnienie wiedzy nt. BW 1920r., Bohaterów Żyrardowskich, którzy wzięli w niej udział, a także podkreślenie funkcji tańca, jaką pełnił w okresie, gdy Polska walczyła o swoją niepodległość. Warsztaty tańców polskich są skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych a także seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami będą realizowane w Żyrardowie, a ich efektem końcowym będzie pochód ku czci Bohaterom BW 1920r. ulicami miasta i prezentacja tańców polskich na głównym placu miejskim.

232 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page