top of page
Jacek_Wazelin_mini.png

Jacek Wazelin

 

Technika tańca Jazz
Grupy PRO
Jacek Wazelin ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego „Takt” z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na Świecie.

Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji, a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej „Mamma Mia – Come Together”. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Był wykładowcą tańca jazzowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W dziedzinie tańca jazzowego jest uznawany za eksperta w Polsce i na świecie.

Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. „Jajo węża” w Teatrze Jaracza w Łodzi i „Płomień żądzy” w krakowskiej Bagateli. Był choreografem musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo.
MashArt_małe081.JPG
Grzegorz Maślana | Dyrektor artystyczny | Szkoła Tańca i Sztuki Baletu MASH ART | www.szkolazyrardow.pl
Dziadek_do_orzechów_Scena_Tańca_Szkoła_T
bottom of page