top of page
Kopciuszek_Scena_Tańca_Szkoła_Tańca_i_Sz

Grzegorz Tomasz Maślanka

 

Prezes Zarządu Fundacji

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, student pedagogiki baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. 

 

Tancerz, choreograf, artysta Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dwukrotny Mistrz Polski w Polskich Tańcach Narodowych w Formie Towarzyskiej.

Swoją praktykę pedagogiczną rozpoczął w 2004 prowadząc zajęcia tańca ludowego w grupie dziecięcej i młodzieżowej Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Przez kolejne lata tworzył grupy taneczne na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego, gdzie realizował swoje autorskie projekty i przestawienia taneczne (https://www.youtube.com/watch?v=9URzMNPxlG8)

 

Autor oraz prelegent wielu lekcji kultury dot. tematyki historii tańca oraz europejskiego dorobku tanecznego, a także polskiego dziedzictwa narodowego.: Ludwik XIV, Polskie Tańca Narodowe, Prima ballerina. Autor programu i scenariuszy zajęć projektu Balet dla dzieci. 

 

Dyplomowany instruktor tańca. Od roku 2017 nauczyciel tańca ludowego, charakterystycznego oraz dawnego w warszawskiej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza.

 

Jego choreografie z udziałem uczniów OSB zostały zaprezentowane m.in. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie (https://www.youtube.com/watch?v=q3VQPl8BAnE). Choreografia „Góroliki” reprezentowała kierunek taniec (V wydział Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie) na Jubileuszowym koncercie Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w roku 90-lecia Wydziału pod opieką artystyczną dr hab. Sławka A. Wróblewskiego (https://www.youtube.com/watch?v=dz6x5VVX7_4).

W 2013 roku założył Szkołę Tańca i Sztuki Baletu MASH ART, której siedziba mieści się w Żyrardowie. Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży a także dorosłych i osób niepełnosprawnych. Dziś Uczniowie MASH ART uczęszczają do stałych klas tanecznych i gimnastycznych, realizujących autorski program Grzegorza Maślanki i innych instruktorów.

​Od 2009 roku na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Publicznych w Międzyborowie, gdzie tworzy choreografie oraz współtworzy spektakle szkolne. W 2012 roku udział w show tanecznym wzięło udział ok 200 tańczących uczniów. Zatańczyli oni 17 odrębnych choreografii, w finale zaś zatańczyli wszyscy uczniowie. (https://www.youtube.com/watch?v=TjgnQCAuRDw&t=341s).

Dotychczas współpracował z taki teatrami jak: Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Studio, Teatr Rewiowy Sabat, Teatr Palladium, Teatr Ateneum, Balet Dworski Cracovia Danza, a obecnie Teatr Muzyczny w Poznaniu.

​Dotychczasowe role: TJ w Zakonnicy w Przebraniu, Szlachcic w Pippinie, Przodek Rodzina Adamsów, Bickle w musicalu Footloose, Książę i Dziadek w Dziadku do orzechów, Desire w Śpiądej królewnie, Pirat w Szecherezadzie, Zygfryd, Rotbart w Jeziorze Łabędzim. Tancerz w produkcji Notre Dame de Paris l’historie.

Autor projektów: Scena Tańca, Festiwal Talentów,  organizator wydarzeń dla dzieci, młodzieży: Lato i Zima w Mieście, wyjazdy na grupowania taneczne. Pasjonat tańca i edukacji. Prywatnie kocha zwierzęta i podróże.

MashArt_małe081.JPG
Grzegorz Maślana | Dyrektor artystyczny | Szkoła Tańca i Sztuki Baletu MASH ART | www.szkolazyrardow.pl
Dziadek_do_orzechów_Scena_Tańca_Szkoła_T
bottom of page